Snímače Positek

psitek

Spoločnosť IVAR Slovensko, s.r.o. je výhradným distribútorom fy. POSITEK pre SR a ČR. Spoločnosť POSITEK je vedúcim svetovým výrobcom lineárnych, rotačných snímačov, snímačov náklonu, ktoré vyrába aj pre extrémne nebezpečné alebo výbušné prostredia( ATEX certifikát ), substitučné prevodníky a potenciometre.


Popis technológie

Mechanické snímače vysokej presnosti a spoľahlivosti, vyznačujú sa dlhou dobou životnosti, vysokou úrovňou ochrany proti vonkajšiemu prostrediu, jednoduchou montážou. Pracujú na princípe bezkontaktnej, indukčnej metódy so zabudovaným mikroelektronickým interfejsom na pripojenie na riadiacu jednotku. Vhodné sú na ovládanie mechanických strojov a zariadení, kde je potrebná vysoká presnosť kontroly dráhy, náklonu alebo otočenia pohyblivých súčastí strojov...

Je vlastníkom patentovanej technológie PIPS®, ktorá má tri deriváty: positek

Tieto tri skupiny snímačov sa vyrábajú aj ako iskrovo bezpečné snímače s ATEX certifikátom:

Spoločnosť POSITEK ponúka Iskrovo bezpečné snímače aj vo vyhotovení ANZEx.


Každý z týchto snímačov polohy je úplne samostatné zariadenie, umožňujúce inštalovať prevodník a prepojiť ho s monitorovacím alebo riadiacim systémom.

Technológia PIPS® spája to najlepšie zo základných indukčných princípov, využívajúc pokrokovú technológiu mikroelektronických integrovaných obvodov. Prevodníky sú bezkontaktné ( na rozdiel od potenciometrov ), merací prvok sa neopotrebováva. Majú obrovskú výhodu oproti LVDT (Linear variable differential transformer) a ostatným podobným bezkontaktným snímačom. Sú kompaktnejšie, presnejšie, odolnejšie a, s plnou elektronickou podporou, jednoduchšie na použitie. Meracia technológia je použitá na lineárny aj na rotačný pohyb.

Mikroelektronický interfejs, ktorý vyrába výstupný signál, je spojený do spoločného ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), čo umožňuje použiť minimum dodatočne pripojených prvkov. Interfejs má vysokú úroveň ochrany proti EMC (Electro-Magetic Compatibility - elektromagnetizmus).

Všeobecné parametre

Tieto všeobecné parametre dávajú prehľad o vstupno-výstupných hodnotách vyžadovaných alebo poskytovaných snímačmi POSITEK. Pre väčšie detaily odporúčame technickú dokumentáciu, ktorá je vydaná ku každému snímaču.

 Výstupný kmitočet  Min 10KHz (-3dB)
   Typcal 300Hz (-3dB) 2 wire 4-20mA
 Vstupno-výstupné parametre 
 Vstup  Výstup
 + 5 V dc +/- 0.5V  0.5 to 4.5 V dc ratiometric
 od +/- 13 do 17 V dc  +/- 5 V dc alebo +/- 10V dc
 od +13 do 28 V dc  od 0.5 do 9.5 V dc
 od 18 do 28 V dc  od 4 do 20mA (2 wire)
 od 13 do 28 V dc  od 4 do 20mA (3 wire sink)
 od 13 do 28 V dc  od 4 do 20mA (3 wire source)
 Napájací prúd  10 mA Typical 20 mA max.
 Vonkajšie podmienky 
 Teplotné limity 
 Prevádzkové podmienky  od -40 do +125°C (iba 5V)
   od -20 do +85°C
 Storage  od -40 do +125°C
 EMC podmienky 
 Susceptibility  EN61000-6-2
 Radiácia  EN61000-6-3
 Vibrácie  IEC 68-2-6: 10g
 Otrasy  IEC 68-2-29: 40 g
 Životnosť  450,000 hod 40°C Gf (5V verzia)
 

Spoločnosť POSITEK, príjma objednávky na výrobu snímačov a kompletných riešení pre rotačný a lineárny pohyb. Tak isto poskytuje možnosť objednať si snímače, kombinujúce snímanie rotačného a lineárneho pohybu. Takéto riešenia sú založené na štandardnej výrobe s malým podielom modifikácií ako aj špeciálne káble a konektory na mieru vypracované pre zariadenie, na ktoré ho zákazník požaduje inštalovať.


Hore


© 2007-2022 IVAR Slovensko, s.r.o.